Kafejki bez młodzieży?
30 października 2006, 11:37Chińskie władze zastanawiają się nad wydaniem zakazu korzystania z kafejek internetowych osobom, które nie ukończyły 18. roku życia. Kafejki są bowiem miejscami, gdzie często dochodzi do przestępstw.
Microsoft nie płaci
25 kwietnia 2007, 08:38Microsoft zdecydował, że, w przeciwieństwie do wielu przedsiębiorstw, nie będzie płacił niezależnym badaczom za informacje dotyczące luk w firmowych produktach.
Windows zdominuje Eee
14 marca 2008, 12:50Linux ciągle nie jest w stanie wyjść z zajętej przez siebie rynkowej niszy i stać się systemem masowym. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy byliśmy świadkami powstania kilku interesujących inicjatyw, które dawały nadzieję, że opensource'owy system operacyjny trafi do przeciętnego domu.
Hakerzy zaatakowali Al-Kaidę
17 września 2008, 11:04Hakerzy uniemożliwili Al-Kaidzie umieszczenie w Sieci swojego rocznicowego przesłania. Od czasu ataków na WTC i Pentagon organizacja bin Ladena udostępniała każdego roku nagranie, na albo bin Laden, albo al Zawahiri, wygłaszali przemówienie.
Gazela zastąpi Explorera?
24 lutego 2009, 12:56Microsoft ujawnił dokumenty dotyczące przeglądarki o nazwie kodowej Gazelle. Jej główną zaletą ma być znaczna poprawa bezpieczeństwa w porównaniu z obecnie dostępnymi przeglądarkami.
Opera przeciwna niebieskiemu "e"
28 lipca 2009, 16:44Przedstawiciele Opery postanowili kuć żelazo póki gorące i chcą jak najwięcej ugrać na ustępstwie Microsoftu dotyczącym przeglądarek. Tym razem wystąpili z dwoma nowymi pomysłami.
Powstanie Indeks Stron Zakazanych?
17 listopada 2009, 11:27Wbrew rządowym zapowiedziom, hazard w Internecie będzie legalny. Jednak przygotowana propozycja ustawy zawiera zapisy, które mogą dać urzędnikom i politykom prawo do cenzurowania Sieci.
Konfiguracja - klucz do bezpieczeństwa
31 marca 2010, 10:52Firma Beyond Trust przeprowadziła analizę dziur załatanych przez Microsoft w 2009 roku oraz dziur znalezionych dotychczas w Windows 7 i stwierdziła na tej podstawie, że zdecydowanej większości zagrożeń można uniknąć, jeśli tylko odpowiednio skonfiguruje się prawa dostępu do komputera.
Bezprzewodowy internet szkodzi drzewom
22 listopada 2010, 15:56Ilość bezprzewodowych sieci Wi-Fi rośnie w szybkim tempie. W miastach nie ma już chyba miejsc, gdzie nie „łapało" by się kilku punktów dostępowych. Tymczasem ich promieniowanie okazuje się szkodliwe, jak pokazują to badania holenderskich uczonych.
Nie można uniknąć śledzenia?
2 sierpnia 2011, 12:33Techniki śledzenia internautów są już tak zaawansowane, że próba uniknięcia bycia śledzonym jest prawdopodobnie skazana na porażkę. Nawet jeśli nie przyjmujemy cookies lub korzystamy z sieci w trybie prywatnym.

